niedziela, 23 lutego 2014

Piąte spotkanie

21 lutego – to już półmetek Projektu!

Na dzisiejszym spotkaniu każda z uczestniczek relacjonowała postęp pracy nad przedmiotami, wykonywanymi/odnawianymi w ramach Projektu.

Oglądałyśmy zdjęcia kolejnych etapów tworzenia/ozdabiania poszczególnych przedmiotów.
Był to także czas wymiany pomysłów i praktycznych rozwiązań, zastosowanych w trakcie pracy.

Słuchałam relacji Pań, oglądałam zdjęcia ich prac i przekonana jestem, że na wystawie kończącej Projekt, zaprezentujemy wspaniałe i nietuzinkowe przedmioty.


Czwarte spotkanie

12 i 13 lutego spotkałyśmy się na warsztatach przy komputerach- projektowałyśmy swoje wizytówki.
Tym razem posłużył nam do tego darmowy program PIXLR EDITOR / pixlr.com /.
Po krótkiej wprowadzającej części teoretycznej przystąpiłyśmy do twórczej praktyki.
Opanowanie aplikacji powiodło się i wszystkie uczestniczki z łatwością przeszły szkolenie z podstaw obsługi tego programu.







Końcowym efektem warsztatów były zindywidualizowane, ale bardzo profesjonalnie przygotowane projekty wizytówek, które na zakończenie otrzyma każda z uczestniczek Twórczej RE-akcji.

A oto to nasze wizytówki, wykonane z materiałów przeróżnych ;-)




















czwartek, 13 lutego 2014

Trzecie spotkanie

7 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu. Tym razem gościliśmy dr Annę Kmitę - wykładowcę na ASP Katowice w Katedrze Form Przemysłowych. Pani Ania przedstawiła wykład połączony z prezentacją pt. "Projektowanie zrównoważone, ekologia, recykling, projektowanie usług" podczas którego przybliżyła tematykę projektowania odpowiedzialnego / zrównoważonego, miejsca recyklingu i upcyklingu w projektowaniu oraz roli usług, akcji artystycznych, inicjatyw obywatelskich w środowisku lokalnym.





W drugiej części spotkania zostały przeprowadzone warsztaty: idea twórczego recyclingu w praktyce- "projekt wizytówki z materiałów codziennego użytku, czyli jak zaprojektować litery i grafikę z niczego".



Drugie spotkanie

Podczas drugiego spotkania uczestniczki poznały elementy historii i teorii dizajnu oraz aktualne trendy w projektowaniu ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju jako wyznacznika dobrego dizjanu.




Od takiego podejścia do projektowania już tylko krok do ekodizajnu, twórczego recyklingu czyli upcyklingu, będącego motywem przewodnim naszego projektu… :-D

Teoria ekodizajnu została zobrazowana wieloma inspirującymi przykładami i pomysłami.






Drugą część spotkania wypełniły warsztaty twórcze pod hasłem Kreatywne Klamerki ;-)

Jak widać na zdjęciach, pomysły na drewniane klamerki były bardzo różne, a efekty pracy każdej z uczestniczek –oryginalne.